tema vakfı meşe palamudu ile ilgili görsel sonucu

Yedişehitler İlkokulu ve TEMA Vakfı ‘Tohumdan Fidana, Fidandan Ağaca, Ağaçtan Ormana’ sloganı ile anlamlı bir çalışmaya imza attı.

21 Ekim günü Isparta Merkez Yedişehitler okul müdürü, öğrenci, öğretmen ve velileri TEMA Vakfı ve GÖLDOSK birlikteliği ile gerçekleştirilen etkinlikte bir araya gelerek Eğirdir Yukarı Gökdere Kasnak Meşesi Ormanında meşe palamudu topladılar.

TEMA Vakfı İl Temsilcisi Aysel İnce “Doğayla bütünleşmiş bir şekilde yapılan çevre eğitiminin öğrencilerin çevre konusunda bilinçlenmelerine önemli ölçüde etki ettiğini biliyoruz. Bu nedenle çocuklarımızın doğada geçirdikleri zamanın artması, doğayı hissederek, dokunarak, koklayarak ve işiterek farklı deneyimler yaşama fırsatı bularak bedensel ve zihinsel gelişimlerin olumlu yönde desteklenmesi amacıyla bu programa öğrenci, öğretmen ve veli birlikteliğini dahil ettik. Etkinliğin anlamlı hale gelmesinde katkısı büyük olan bulunduğu coğrafyanın doğal güzelliklerini tanıyan, doğaya ve çevreye saygılı, gerekli tüm eğitimleri almış, donanımları edinmiş, çevreci, doğasever ve duyarlılığıyla bilinen GÖLDOSK’a da teşekkürlerimi iletmek isterim. Bu büyük ve anlamlı etkinlikten sonra öğrencilerin doğa ile daha çok temas etmesi ve bir ağacın tohumdan fidana kadar olan yolculuğunu gözlemleyebilmeleri için meşe palamudu tohumundan fidan üretme etkinliğini de Merkez Yedişehitler İlkokulu’nda yapıyoruz. Meşe palamudu toplama etkinliğinde toplanan tohumları 500 öğrenci, öğretmenler ve idari kadro ile birlikte toprakla buluşturduk. Dikilen fidanları orman haftasında yine tüm okulun katılımıyla doğayla buluşturacağız” dedi. (www.ajans32.com)

There are no comments yet.

Bir cevap yazın