Ticaret Bakanlığı’nın Sosyal Kooperatifçilik Treni dün Isparta’ya geldi. Kooperatifçilik Genel Müdürü Arif Sami Seymenoğlu; “Tren projemiz, engelliler, yaşlılar, göçmenler, eski hükümlüler gibi dezavantajlı grupların çalışma hayatına yeniden kazandırılması açıdan önemli” dedi.

Ticaret Bakanlığı tarafından sosyal kooperatif modeline yönelik farkındalığın arttırılması amacıyla oluşturulan ve 1 Ekim’de Ankara’dan hareket ederek 11 ili ziyaret edecek olan Sosyal Kooperatifler Eğitim ve Tanıtım Treni, dün saat 09.25’te Isparta’ya geldi.

EYMENOĞLU; “ISPARTA’DA SON
DERECE SICAK KARŞILANDIK”
Törende bir konuşma yapan Kooperatifçilik Genel Müdürü Arif Sami Seymenoğlu, sosyal girişim modeli olan kooperatifçiliği ülke geneline yaymaya çalıştıklarını belirterek şunları söyledi; “Bakanlığımız tarafından sosyal kooperatif modeline yönelik farkındalığın artırılması amacıyla Kooperatifçilik Genel Müdürlüğümüz ve TCDD işbirliğiyle hayata geçirilen proje kapsamında 1 Ekim’de Ankara’dan yola çıktık. Eskişehir, Kütahya, Balıkesir, Manisa, İzmir, Aydın ve Denizli’nin ardından bugün de Isparta’ya geldik. Sosyal Kooperatifler Eğitim ve Tanıtım Treni projesi kapsamında ülke genelinde tura çıktık. Bu kapsamda 11 ili ziyaret edeceğiz. Biraz önce de söylediğim gibi bu doğrultuda bugün de Isparta’dayız. Siz değerli yöneticilere ve Ispartalılara bizleri böylesine sıcak karşıladığınız için teşekkür ediyorum.(www.ajans3.com)

There are no comments yet.

Bir cevap yazın