Son yıllarda kırsal turizm de adından sıkça söz ettiren Güneykent ve Kuyucak’ta Kültür ve Turizm Bakanlığı sertifikalı ‘Ev Pansiyonculuğu’ eğitimi başladı. Eğitime ilgi gösterenler ise yine kadınlar…

Gül’ün pembesi, lavanta’nın moru… Isparta’nın kapılarını kırsal turizme açan Güneykent ve Kuyucak’ta konaklamalı turizm için büyük bir adım daha atıldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı eğitmeninin katıldığı ve bakanlık sertifikalı “Ev Pansiyonculuğu Eğitim Programı” başlatıldı.

Güneykent ve Kuyucak’ta uygulanan eğitimlere en fazla ilgiyi ise yine kadınlar gösterdi. Düzenlenen eğitimler sonrasında katılımcılara bakanlık sertifikası verilecek. Böylelikle Güneykent ve Kuyucak’ta konaklamalı turizmde hem kalite artmış olacak hem de yöre halkının geliri.

Konuyla ilgili Demokrat Gazetesi’ne konuşan Güneykent Belediye Başkanı Fahrettin Gözgün, “Güneykent’te uzun süredir gül turizmi ile ilgili çalışmalar yapıyoruz.

Ancak, turizm konaklamalı olmazsa gelir getirmez. Bu turizmde altın bir kuraldır. Biz konaklamalı turizm için bir süredir belde halkımızla istişareler yapıyorduk.

 

Ancak, herkes tabi sezonda kendi gül bahçesine gittiği için konaklamalı turizme, ev pansiyonculuğuna çok sıcak bakmadı.

2-3 ev pansiyonu ile başladığımız bu süreci inşallah büyütmek istiyoruz” dedi. (www.ajans32.com)

There are no comments yet.

Bir cevap yazın