Bodrum’da bir süpermarketin yetkilileri, şarküteri bölümünden kaptığı sucuğu yerken yakaladıkları kediyi kafese kapattı.Personelin cep telefonuyla görüntüleyip hayvanseverlere durumu bildirmesi üzerine kedi 48 saat sonra kurtarılıp doğal ortamına bırakıldı. Süpermarketin yönetici yardımcısı, niyetlerinin kediyi cezalandırmak değil, mağazadan uzaklaştırmak olduğunu söyledi.

9 Nisan’da Bodrum’un Ortakent-Yahşi Mahallesi’nde bir zincire ait süpermarkete girip şarküteri bölümünden kaptığı sucuğu yiyen kedi, işyeri yetkililerince yakalandı.

Yetkilileri, kediyi, üzerine “Kamera var izlenmektedir, ellemeyin” yazılı bir kağıt yapıştırdıkları tel kafese koydu. Ardından da kafesi marketin arka bahçesine bıraktı. Bu duruma tepki gösteren personel, cep telefonlarıyla durumu görüntüleyip durumu Bodrum Hayvan Hakları Derneği’ne bildirdi. Bodrum Hayvan Hakları Derneği Başkanı Füsun Uslu, ihbar üzerine civarda yaşayan üç dernek üyesini söz konusu süpermarkete gönderip 48 saat sonra kedinin kurtarılarak doğal ortamına bırakılmasını sağladı.(www.diken.com.tr)

There are no comments yet.

Bir cevap yazın