AW530129-02

SDÜ öğrencilerinden AVM’deki vatandaşlara 29 Ekim sürprizi
– Bir öğrencinin söylemeye başladığı İzmir Marşı AVM’deki herkesin katılımıyla coşkuyla söylenmeye devam etti 
  – SDÜ PAGUK üyesi üniversitelilerden anlamlı 29 Ekim etkinliği   

 
– Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Proje Araştırma, Geliştirme ve Uygulama (PAGUK) Topluluğu tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda kentteki AVM’de bir öğrenci tarafından söylenmeye başlandıktan sonra hoparlörler ve AVM’deki tüm vatandaşların katılımıyla söylenen İzmir Marşı duygu dolu anlar yaşattı. Etkinlik kapsamında tüm AVM’de Türk bayrağı dağıtılarak söylenen İstiklal Marşı ile adeta hayat durdu. 
  SDÜ PAGUK Kulübü’ne üye 80 öğrenci tarafından organize edilen etkinlik ile AVM’de kulüp üyesi bir öğrenci tarafından İzmir Marşı söylenmeye başladı. Öğrencinin marşı söylemesinin ardından bir anda AVM hoparlörlerinden de marş duyuldu. O anlarda kulüp üyesi tüm öğrenciler ile vatandaşlar da hep bir ağızdan marşa katılarak, vatandaşlara Türk bayrağı dağıtımı yaptı. 
 AW530129-07
 

İstiklal Marşı ile son buldu 
  Marş söyleyerek ellerindeki Türk bayraklarını sallayan öğrenciler, AVM’de tur atarak başladıkları noktaya geri döndü. İzmir Marşı sonrasında esas duruşa geçen üniversite öğrencileri, daha sonra AVM’deki tüm vatandaşlarla birlikte hep bir ağızdan İstiklal Marşı’nı okudu. 
 
  “Halkın da katılacağı bir etkinlik yapalım istedik” 
  Düzenledikleri etkinliğin farkındalık oluşturmak adına yapıldığını ifade eden SDÜ PAGUK Başkanvekili Mert Karacan, “Proje Araştırma, Geliştirme ve Uygulama Kulübü’nün sosyal projeler koordinatörlüğü var ve tüm özel günler için bir etkinlik planlıyorlar. Güzel bir etkinlik olsun, sadece öğrencilerin değil, halkın da katılacağı bir şey olsun mantığıyla yola çıktık. Biliyorsunuz ki Isparta küçük bir şehir, böyle büyük tek AVM’miz var ve buradaki insanları da işin içine sürpriz bir şekilde katalım istedik” dedi. 
 

There are no comments yet.

Bir cevap yazın