Soğueğirdir,egirdir haber,akın gazetesik havanın kendini iyiden iyi hissettirdiği son günlerde Eğirdir Kaymakamlığı örnek bir sosyal sorumluluk projesine imza attı.

Eğirdir Kaymakamlığı tarafından Eğirdir Gölü’nde yaşayan yaban kuşlarını yemleme çalışması yapıldı.

Yemleme çalışmalarına; Eğirdir Kaymakamı Abdullah Akdaş, Milli Eğitim Müdürü Ahmet Armutoğlu, Tarım ve Orman İlçe Müdürü Uğur Turgut, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Can Serhan Altay, Süleyman Demirel İlkokulu 4’ncü sınıf öğrencileri, öğretmenleri ile balıkçılar katıldılar.

Zorlu hava şartlarına karşı yaban hayvanlarının aç kalmaması için yapılan etkinlikte kısa bir konuşma yaparak, Doğaya ve çevreye sahip çıkılması konusuna vurgu yapan Kaymakam Abdullah Akdaş, şunları ifade etti:

“…Biliyorsunuz ki dünyada biz insanlar yanı sıra doğada da hayvanlarla birlikte yaşıyoruz. Etrafımızda yaşayan canlılarla yaşadığımızı unutmazsak, onları korur kollarsak hatta ve hatta onlara zarar vermezsek daha güzel bir dünyada yaşamış oluruz. Bugünkü yapacağımız etkinlik sizler için önemli bir anı olacak. İleriki zamanlarda yönetici olduğunuz zaman da bunu yapın. Doğayı, çevreyi koruyun. Özellikle sokaklardaki sahipsiz kedi – köpekleri de koruyun kollayın.”

Daha sonra öğrenciler tarafından gölde yaşayan karabataklara, martılara ve ördeklere ekmek bırakıldı.

Avrupa’da 514, Türkiye’de ise 454 farklı kuş türü bulunurken, Türkiye’de bulunan kuş türlerinin 225’i Eğirdir Gölü ve çevresinde barınıyor.(www.egirdirakingazetesi.com)

There are no comments yet.

Bir cevap yazın