Merhum Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel’in 20 yıl boyunca doktorluğunu yapan Aylin Önder Cesur aktif siyaset hayatına ilk adımını attı.

Demirel’in doktoru Aylin Cesur İYİ Parti’den Milletvekili Aday Adayı oldu

Merhum Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel’in 20 yıl boyunca doktorluğunu yapan Aylin Önder Cesur aktif siyaset hayatına ilk adımını attı.

Süleyman Demirel’in Doktoru olarak başladığı görevi, bugün “manevi kızı” olarak sürdüren Aylin Cesur, ülkenin içinde bulunduğu sorunları Meral Akşener’in liderliğindeki İYİ Parti’nin çözeceğine inandığı için milletvekilliği aday adaylığı için başvurduğunu söyledi.

Cesur, İYİ Parti Milletvekili aday adaylığı ile ilgili olarak Sözcü Gazetesi’ne yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Benim iddiam şu; Eskişehir’de, ikisi de öğretmen anne-babanın kız evladı olarak cumhurbaşkanı doktoru olabildiysem, Türkiye’mizin her köyünden bir Aylin çıkmalı ve ben de buna hizmet edebilmeliyim. Demirel’in hikayesi; İslamköy’den Çankaya’ya uzanan uzun ince bir yoldur ve kendi deyişiyle bunu Cumhuriyet’e borçludur. Ben de hizmetle geçen 50 senenin ürünüyüm işte. 20 sene Güniz Sokak’ta, Çankaya’da, köy köy, kasaba kasaba ülkemin her köşesinde, Kosova’dan-Batı Şeria’ya dünyanın her yerinde Demirel ile buna çalıştım.Tıp doktoruyum. İşim derde derman olmak. Öğrendiklerimi Allah izin verirse ve milletimiz de uygun görürse, memleketime siyasette hizmete çevirme zamanı.(www.egirdirakingazetesi.com)

 

There are no comments yet.

Bir cevap yazın